Copilul meu&Familia mea
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Copilul meu&Familia mea

un forum primitor cu discutii despre copii si familie...concursuri
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Stiri mondene

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Admin Monica
Administrator
Administrator
Admin Monica


Numarul mesajelor : 429
Varsta : 53
Localizare : Baia-Mare
Joburi/Distractii : sa am grija de fetele mele,calculatorul
Stare de spirit : fericita
Data de inscriere : 14/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeMier Iul 23, 2008 3:24 pm

Daca sti ceva interesant despre actori,vedete sau orice stiri aici e locul potrivit...te asteptam cu stiri noi
Sus In jos
http://girl-fashion.forumgratuit.ro
caly
moderator
moderator
caly


Numarul mesajelor : 208
Varsta : 49
Localizare : baia mare
Stare de spirit : bine dispusa
Data de inscriere : 15/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeMier Iul 23, 2008 4:29 pm

Patrick Swayze a șocat o lume când s-a aflat că are cancer. Apoi a enervat aceeași lume, știind că deși are cancer el continua să fumeze.

Iar acum exclamă mirat "Sunt o minune, frate! Și nici nu știu de ce."

Se zvonește că starea lui de bine se datorează unor tratamente experimentale la care s-a supus. Iar acum este bine, el lucrând la un nou serial în care interpretează rolul unui agent FBI.
Sus In jos
https://copil-parinte.forumgratuit.ro
caly
moderator
moderator
caly


Numarul mesajelor : 208
Varsta : 49
Localizare : baia mare
Stare de spirit : bine dispusa
Data de inscriere : 15/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeMier Iul 23, 2008 4:31 pm

Mihaela Rădulescu știe să se facă de folos. Chiar și atunci când este vorba de un accident, ea sare imediat în ajutorul victimelor.



In timp ce se intorcea de la mare, unde a participat la o cursa cu ambarcatiuni, Mihaela Radulescu s-a vazut nevoita sa opreasca pe autostrada. Motivul? Cu cativa metri in fata sa avusese loc un accident de circulatie. Asa cum procedeaza de fiecare data, vedeta a sarit in ajutorul "victimelor" oferindu-si serviciile pana la sosirea ambulantei.


...scrie CANCAN.

Și se mai miră națiunea că este una dintre cele mai iubite vedete de la noi... Păi dacă are bunul simț să se gândească și la altceva/altcineva decât la manichiură, țoale și shopping de relaxare.
Sus In jos
https://copil-parinte.forumgratuit.ro
Admin Monica
Administrator
Administrator
Admin Monica


Numarul mesajelor : 429
Varsta : 53
Localizare : Baia-Mare
Joburi/Distractii : sa am grija de fetele mele,calculatorul
Stare de spirit : fericita
Data de inscriere : 14/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeMier Iul 23, 2008 5:32 pm

Interesant Stiri mondene 67172
Sus In jos
http://girl-fashion.forumgratuit.ro
CLAUDYA si DAYANA
membru
membru
CLAUDYA si DAYANA


Numarul mesajelor : 52
Varsta : 51
Localizare : BAYA- MARE
Joburi/Distractii : TOATE DISTRACTIILE POSIBILE.FOTBAL SI SKY
Stare de spirit : O MAMA IMPLINITA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.POPULARA DISTRACTIVA SI GLUMEATA.
Data de inscriere : 23/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeJoi Iul 24, 2008 8:06 am

Un baietel de opt ani si sora lui de 16 ani au fost abuzati sexual de propriul tata
Copilarie de cosmar pentru doi frati dintr-o comuna ieseana. Un baietel de opt ani si sora lui de 16 ani au fost abuzati sexual de propriul tata. Chinul copiilor a inceput vara trecuta, dupa ce mama lor a plecat la munca in Italia. Au ramas in grija tatalui, un barbat temut de toti oamenii din comuna Deleni. Localnicii spun ca obisnuia sa bea, isi alunga copiii de acasa si ii tinea nemancati. Cel ... (Z.O.) (10 iunie 2008 ora 14:53:14)
Sus In jos
http://WWW.GOOGLE.RO
CLAUDYA si DAYANA
membru
membru
CLAUDYA si DAYANA


Numarul mesajelor : 52
Varsta : 51
Localizare : BAYA- MARE
Joburi/Distractii : TOATE DISTRACTIILE POSIBILE.FOTBAL SI SKY
Stare de spirit : O MAMA IMPLINITA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.POPULARA DISTRACTIVA SI GLUMEATA.
Data de inscriere : 23/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeJoi Iul 24, 2008 8:10 am

TREI ANI. Nicola l-a pus pe liber si pe Andrei
17 ANI. Nicola si fostul ei sot, Mihai Alexandru
Decizie. La 40 de ani, cantareata a pus capat unei relatii de trei ani care se apropia cu pasi repezi de nunta

In urma cu aproape o luna, Nicola i-a spus "Adio!" lui Andrei Stanoevici, barbatul cu care si-a petrecut ultimii trei ani din viata. Decizia cantaretei este socanta daca se ia in calcul faptul ca, doar cu putin timp inainte de despartire cantareata a anuntat ca i-a acceptat cererea in casatorie si ca, dupa lansarea albumului ei, vor face nunta. Mai mult, separarea nu s-a produs din cauza lui Andrei sau a unei greseli impardonabile pe care acesta a facut-o, ci pentru ca, potrivit apropiatilor artistei, in viata acesteia a aparut un nou barbat, pe care, in momentul de fata, il tine ascuns de ochii presei.
Nicola si Andrei au fost impreuna timp de trei ani. Cei doi s-au cunoscut in 2005 pe vremea cand el o acompania in concerte. Desi amandoi aveau obligatii fata de partenerii lor de viata, nimic nu
i-a impiedicat sa fie impreuna. Pentru Stanoevici, Nicola a renuntat la o casnicie de 17 ani cu compozitorul Mihai Alexandru, tatal a doi dintre cei trei copii ai ei (n.r. -Nicola mai are un copil dintr-o relatie anterioara celei cu Mihai) si omul care a sustinut-o cel mai mult in cariera artistica. Se pare, insa, ca marea dragoste dintre Nicola si Andrei nu a fost decat un foc de paie, care s-a stins in urma cu mai bine
de o luna.
(S.I./ M.S.)
Sus In jos
http://WWW.GOOGLE.RO
CLAUDYA si DAYANA
membru
membru
CLAUDYA si DAYANA


Numarul mesajelor : 52
Varsta : 51
Localizare : BAYA- MARE
Joburi/Distractii : TOATE DISTRACTIILE POSIBILE.FOTBAL SI SKY
Stare de spirit : O MAMA IMPLINITA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.POPULARA DISTRACTIVA SI GLUMEATA.
Data de inscriere : 23/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeJoi Iul 24, 2008 8:11 am

O minora de 14 ani, din comuna Grumazesti, judetul Neamt, a ramas insarcinata dupa ce a fost violata de fratele ei, de 36 de ani. Fapta s-a consumat in decembrie anul trecut, insa, de teama, fata nu a spus nimanui. In martie, cand sarcina era inaintata, pustoaica i-a spus unei vecine ca nu i-a mai venit ciclul. Supusa unor investigatii medicale, copila a aflat ca este insarcinata. Acum, fata este in cea de-a 30-a saptamana de sarcina si asteapta sa nasca. Fratele incestuos, Traian Croitoru, a fost arestat pentru comiterea infractiunii de viol, la doua saptamani dupa ce a fugit. In timpul in care a fost dat disparut, el a comis mai multe furturi. Individul are la activ nu mai putin de 16 ani de puscarie. Acesta este cel de-al doilea caz in care o minora din Neamt este violata de o ruda de-a ei.
In urma cu o luna, s-a aflat ca Florina V., de 11 ani, din localitatea Piatra Soimului, a fost violata de unchiul ei, in varsta de 19 ani. Gravida in aproape cinci luni, fata a facut avort la o clinica privata din Anglia.
Sus In jos
http://WWW.GOOGLE.RO
Admin Monica
Administrator
Administrator
Admin Monica


Numarul mesajelor : 429
Varsta : 53
Localizare : Baia-Mare
Joburi/Distractii : sa am grija de fetele mele,calculatorul
Stare de spirit : fericita
Data de inscriere : 14/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeSam Iul 26, 2008 5:16 pm

Cel mai batran om din lume are 135 de ani!



Stiri mondene 1216996395
In Emiratele Arabe Unite a fost gasit cel mai batran om de pe planeta, informeaza agentia "Lenta.ru". Conform actelor, Nasir al-Najri are 135 de ani. Rudele acestuia intentioneaza sa-i contacteze pe reprezentantii Cartii Recordurilor Guinness pentru a inregistra "performanta" batranului din Emirate.

La momentul actual, titlul de cel mai batran om al planetei ii apartine americancei Enda Parker, care a implinit anul acesta 115 ani.
Sus In jos
http://girl-fashion.forumgratuit.ro
Admin Monica
Administrator
Administrator
Admin Monica


Numarul mesajelor : 429
Varsta : 53
Localizare : Baia-Mare
Joburi/Distractii : sa am grija de fetele mele,calculatorul
Stare de spirit : fericita
Data de inscriere : 14/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeSam Iul 26, 2008 5:30 pm

Prea multe energizante incita la violenta

Consumul de bauturi energizante poate sa fie un factor care sa influenteze declansarea actelor violente, cei mai expusi la acest efect fiind tinerii, arata un studiu realizat in Statele Unite si publicat in Journal of Adolescent Health.

Cercetarile au fost sponsorizate de Institutul national american pentru toxicomanie, iar numarul parcipantilor a ajuns la 795, toti fiind elevi.

Sociologul Kathleen Miller, din cadrul Institutului de cercetari asupra dependentelor al Universitatii din Buffalo, sustine ca a observat acesti elevi. Agresivitatea lor a fost sporita odata ce consumul de bauturi energizante a devenit frecvent.

Studiul mai arata ca bauturile energizante contin de trei pana la zece ori mai multa cofeina decat o bautura carbogazoasa non-alcoolica.

Aceleasi efecte sunt produse si de alte ingrediente din aceste bauturi, precum taurina, doze masive de vitamine si extracte din plante si ierburi. Cercetatorii americani sustin chiar ca aceste bauturi pot fi mai periculoase decat drogurile.

Grupul de elevi tinut sub observatie, in perioada cercetarilor, prezenta mai multe riscuri de a intretine relatii sexuale neprotejate, de a nu purta centura de siguranta la volan sau de a practica un sport extrem.

In prezent, este dovedit faptul ca, cel putin, doua treimi din consumatori utilizeaza bauturile energizante in combinatie cu bauturi alcoolice. Fapt care este si mai periculos.
Sus In jos
http://girl-fashion.forumgratuit.ro
Admin Monica
Administrator
Administrator
Admin Monica


Numarul mesajelor : 429
Varsta : 53
Localizare : Baia-Mare
Joburi/Distractii : sa am grija de fetele mele,calculatorul
Stare de spirit : fericita
Data de inscriere : 14/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeSam Iul 26, 2008 5:32 pm

Un baietel de 8 ani a murit la o zi dupa ce s-a casatorit

Un baiat de opt ani care era pe moarte a avut o ultima dorinta, neobisnuita, care i-a fost indeplinita.

Reece Fleming (foto), din Marea Britanie, suferea de leucemie si intotdeauna si-a dorit s-o ia de nevasta pe Elleanor Pursglove (foto), informeaza Metro News, in editia online.

Reece o ceruse pe fetita de nevasta de nenumarate ori, pana cand aceasta a spus in sfarsit "da".

Copiii au facut schimb de inele in joaca in casa mirelui. A doua zi, baietelul a murit, rapus de leucemie.

"Au fost prieteni buni timp de multi ani. El a cerut-o in casatorie de mai multe ori si intr-un final ea s-a decis sa accepte. A fost un moment foarte emotionant pe care nu il pot descrie. Cand a avut loc ceremonia, mirii au fost foarte tacuti dar, camera era plina de sentimente", a declarat mama baiatului, Lorraine Fleming.

"Lui Eleanor ii lipteste mult Reece. Aveau o relatie speciala si el o facea tot timpul sa zambeasca", a declarat Hannah Pursglove, mama lui Eleanor.

Reece s-a imbolnavit in iulie 2004.

Dupa ani de chimioterapie, in mai anul acesta, doctorii i-au anuntat familia ca mai are doar trei saptamani de viata.Stiri mondene 365386_0807_casatorie_la_opt_ani
Sus In jos
http://girl-fashion.forumgratuit.ro
Admin Monica
Administrator
Administrator
Admin Monica


Numarul mesajelor : 429
Varsta : 53
Localizare : Baia-Mare
Joburi/Distractii : sa am grija de fetele mele,calculatorul
Stare de spirit : fericita
Data de inscriere : 14/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeSam Iul 26, 2008 5:33 pm

Tutunul ne scapa de cancer?
Cercetatorii americani anunta ca au pus la punct un vaccin pe baza de plante capabil sa declanseze un raspuns imunitar in organismele bolnave de cancer.

Potrivit unui studiu publicat in Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), ideea de baza este de a mobiliza sistemul imunitar pentru a lupta impotriva cancerului, informeaza AFP.

Vaccinul "ar putea fi un real mijloc de tratare a cancerului, fara efecte secundare", a explicat profesorul Ronald Levy, de la Universitatea din Stanford, coordonatorul studiului.

Acesta a explicat ca vaccinul a fost pus la pus la punct pe baza de tutun si a fost testat pe 16 pacienti atinsi de limfom, un cancer cronic incurabil. Niciunul dintre acestia nu a resimtit efecte secundare si peste 70% au reactionat dezvoltand un raspuns imunitar.

Cercetatorii precizeaza ca nu au reusit inca sa determine daca acest raspuns imunitar este suficient pentru a vindeca total bolnavii atinsi de cancer, dar spera ca intr-o zi aceasta tehnica sa poata fi folosita in tratarea unor cazuri grave.

Este pentru prima data cand un vaccin impotriva cancerului elaborat pe baza de plante a fost testat pe oameni, marele sau avantaj fiind ca poate fi produs rapid si are un cost relativ mic.
Sus In jos
http://girl-fashion.forumgratuit.ro
Admin Monica
Administrator
Administrator
Admin Monica


Numarul mesajelor : 429
Varsta : 53
Localizare : Baia-Mare
Joburi/Distractii : sa am grija de fetele mele,calculatorul
Stare de spirit : fericita
Data de inscriere : 14/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeSam Iul 26, 2008 5:35 pm

Gina Pistol, sedusa si abandonata
Relatia dintre Gina Pistol si afaceristul libanez Nicola s-a incheiat. Desi toata lumea ii vedea ca un cuplu perfect, de fapt, Gina era cea care tinea cu dintii de el, dorindu-si din tot sufletul sa fie mireasa.

Potrivit cotidianului "Gardianul", Nicola planuia de mult sa puna punct iubirii dintre ei, care disparuse, oricum, in ultima perioada. Afaceristul este si acum disperat sa scape de insistentele blondei si regizeaza diverse escapade amoroase pentru a o face sa se convinga ca viitorul lor impreuna nu mai are nici o sansa.

In Stiri mondene 368604 pozau drept cuplul perfect care se indreapta cu pasi repezi spre casatorie. In realitate, Gina era cea care tinea cu dintii de relatie, dorindu-si cu orice pret sa ajunga la altar. In schimb,

In spatele relatiei frumoase, perfecte am putea spune, dupa modul cum era trambitata in mass-media, realitatea era cu totul alta. Daca Gina vorbea despre casatorie si isi facea planuri mari alaturi de cel care ii era alaturi de aproape trei ani, Nicola se simtea sufocat in relatie si punea la cale diverse strategii pentru a scapa de blonda.

Surse din anturajul lor au dezvaluit, pentru sursa citata, ca despartirea era planificata de mult timp, insa Gina nu voia sa inteleaga acest lucru. Se tinea scai dupa cel pe care-l iubea ca pe ochii din cap si nu voia sa-l scape din vedere nici macar o secunda.

Atunci cand nu reusea sa-l convinga sa o ia la diverse evenimente mondene, blonda suna o prietena si pleca in urmarirea barbatului, care se trezea in cele din urma cu ea pe cap. Asa s-a intamplat la lansarea telefonului Vertu, pe care firma lui Nicola il distribuie in Romania.

Afaceristul nu a fost prea incantat de ideea ca Gina sa-l insoteasca, chiar daca parea a fi unul dintre cele mai de fite evenimente ale anului. Iepurasul Playboy nu s-a lasat cu una, cu doua. A imbracat o rochita sexy, si-a luat doua prietene si a aparut la lansare.

Vazut in fata faptului implinit, Nicola a zambit politicos si amandoi au pozat, in fata fotografilor, drept cuplul perfect. Insa ulterior, barbatul a reclamat ca este sufocat si a cerut despartirea.
Stiri mondene 369209_0807_gina_pistol
Sus In jos
http://girl-fashion.forumgratuit.ro
CLAUDYA si DAYANA
membru
membru
CLAUDYA si DAYANA


Numarul mesajelor : 52
Varsta : 51
Localizare : BAYA- MARE
Joburi/Distractii : TOATE DISTRACTIILE POSIBILE.FOTBAL SI SKY
Stare de spirit : O MAMA IMPLINITA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.POPULARA DISTRACTIVA SI GLUMEATA.
Data de inscriere : 23/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeDum Iul 27, 2008 1:08 am

Mihai Traistariu, unul dintre cei mai talentati solisti din Romania, recunoscut pentru vocea sa de exceptie, isi face cumparaturile la magazine ieftine, in care obiectele de imbracaminte costa sub 20 de lei bucata. Artistul a fost surprins de un turist, la mare, intr-un magazin care anunta cu litere de-o schioapa ca este "super oferta" si ca orice produs costa numai 17,5 lei.
Insotit de iubita lui, Traistariu s-a uitat cu atentie la mai multe sortimente vestimentare pe care, in ciuda pretului foarte scazut, le-a sucit pe toate partile pentru a vedea daca au defecte de fabricatie. Interpret al celebrei piese "Tornero", care a umflat conturile artistului cu peste 2.000.000 de euro, Mihai Traistariu este cunoscut in showbiz drept unul din cantaretii care se imbraca cel mai prost. Din acest motiv, si-ar fi schimbat stilistii ca pe sosete, fara insa vreun rezultat notabil.
Sus In jos
http://WWW.GOOGLE.RO
CLAUDYA si DAYANA
membru
membru
CLAUDYA si DAYANA


Numarul mesajelor : 52
Varsta : 51
Localizare : BAYA- MARE
Joburi/Distractii : TOATE DISTRACTIILE POSIBILE.FOTBAL SI SKY
Stare de spirit : O MAMA IMPLINITA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.POPULARA DISTRACTIVA SI GLUMEATA.
Data de inscriere : 23/07/2008

Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitimeDum Iul 27, 2008 1:09 am

Drama. Barbatul se considera singurul vinovat de moartea tragica a fiicei lui de 11 ani

Ilie Comusi, tatal fetitei de 11 ani care a murit in urma unui accident cu ATV-ul, este in stare de soc din momentul in care a aflat de moartea fiicei lui. Acesta a refuzat sa manance, iar in zilele priveghiului nu a putut fi desprins de la capataiul copilului. Mai mult, acesta a incercat chiar sa se sinucida, fiind prins exact cand incerca sa inghita o cutie cu somnifere. "Ai grija de fata cea mica, ai grija si de tine. Nu o pot lasa pe Ana-Maria singura, asa ca trebuie sa ajung si eu cat mai repede la ea!", a spus acesta nevestei lui. Barbatul, patronul firmei C I Eurotrans, se considera singurul vinovat de moartea fiicei lui, el fiind cel care a fost de acord ca micuta Ana-Maria sa primeasca ATV-ul care a ucis-o. Supravegheat indeaproape de rude si prieteni, Ilie Comusi nu vorbeste, nu mananca, nu doarme si refuza orice mangaiere. Sotia lui, Mihaela, desi zdrobita de durere, reuseste sa se gandeasca si la fiica sa cea mica si la faptul ca aceasta trebuie sa creasca alaturi de parintii sai. Fetita de doi ani este singura alinare a Mihaelei Comusi, care practic nu se mai dezlipeste de copil, din momentul in care s-a intors de la inmormantarea fiicei sale, Ana-Maria.
Sus In jos
http://WWW.GOOGLE.RO
Continut sponsorizat





Stiri mondene Empty
MesajSubiect: Re: Stiri mondene   Stiri mondene I_icon_minitime

Sus In jos
 
Stiri mondene
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copilul meu&Familia mea :: Stiri Mondene :: Stiri Mondene-
Mergi direct la: